Jak pokonać kataraktę – operacja zaćmy

Jak pokonać kataraktę – operacja zaćmy
Zastanawiasz się, czym jest zaćma i w jaki sposób można ją leczyć? Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie, to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Co to jest zaćma?

Zaćma, czyli inaczej katarakta, jest to choroba dotykająca narząd wzroku, a konkretnie soczewkę oka, która w wyniku rozwoju procesów chorobotwórczych ulega zmętnieniu. Zaćma może być chorobą wrodzoną lub nabytą. Za pojawienie się zaćmy wrodzonej, w największym stopniu odpowiadają czynniki genetyczne, natomiast katarakta nabyta może być schorzeniem związanym z wiekiem (najczęściej dotyka ona osoby, które ukończyły pięćdziesiąty rok życia), przyjmowanymi lekami lub urazami mechanicznymi.

Objawy jakie daje choroba

Zaćma to schorzenie, które im szybciej zostanie wykryte, tym łatwiej można zahamować dalszy rozwój choroby. Każdy, kto zaobserwuje u siebie takie zaburzenia wzroku jak powolna degradacja ostrości widzenia, zmętnienie obrazu czy zaburzenia pola widzenia. Objawem, który widoczny jest gołym okiem jest zmiana koloru soczewki oka dotkniętego chorobą. Zdrowa, naturalna soczewka w oku ma kolor czarny. W przypadku rozwoju procesów chorobotwórczych, soczewka mętnieje a jej kolor zmienia się na ciemnoszary.

Czy zaćmę można skutecznie wyleczyć?

Zaćma na całe szczęście, jest chorobą, którą można w stu procentach wyleczyć. Oczywiście, im pacjent szybciej zgłosi się do lekarza, tym proces leczenia jest prostszy. Jedynym skutecznym zabiegiem, który daje szansę na całkowite odzyskanie wzroku jest operacja zaćmy. Jeszcze kilkanaście lat temu zabieg ten był możliwy jedynie u pacjentów, u których doszło do całkowitego zmętnienia soczewki i zupełnie stracili oni wzrok. Obecnie, dzięki rozwojowi medycyny, zabieg operacyjny zaćmy możliwy jest u osób z początkowymi objawami katarakty. Operacja zaćmy polega na usunięciu chorej soczewki. W jej miejsce wstawiana jest nowa, sztuczna soczewka. Cały zabieg usunięcia zaćmy jest zupełnie bezbolesny. Alternatywnym sposobem walki z chorobą jest stosowanie specjalnych kropel. Ich celem jest zapobiegnięcie dalszemu rozwojowi choroby, jednak nie są one w stanie naprawić zmian w oku, które zaszły wcześniej. Przywrócić wzrok pacjentowi może jedynie operacja zaćmy.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://idiom.waw.pl/czytnik-kart-zblizeniowych-zastosowanie
http://systemy-call-center.co.pl/plac-zabaw-budzet-obywatelski-dowiedz-sie-wiecej
http://radar.czest.pl/ta-plamka-leczenie-na-czym-polega
http://sachem.slask.pl/zadbaj-o-swoj-wzrok-jesli-masz-amd-postaw-na-zolta-plamka-leczenie

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s